Догляд

Сукуленти це — рослини, що мають спеціальні тканини для запасу води.

Тому вони ідеально підходять людям, які не мають багато вільного часу. Вони потребують мінімального догляду.

У зимовий період їх потрібно поливати не частіше одного разу в два місяці. Та якщо в кімнаті дуже жарко, можна і один раз в місяць.

В період вегетативного росту (з весни до осені) — 2 рази в місяць. Влітку кожні 7-10 днів. В домашніх умовах сукуленти також повинні обприскуватися. Робити це слід навесні і влітку в теплу сонячну погоду; бажано рано вранці або пізно ввечері. Ніколи не обприскуйте рослини на сонці: краплі води на листках, перетворюючись в лінзи, призводять до опіків, особливо в точці зростання.

Перед поливом завжди перевіряйте землю: вона повинна бути повністю суха.

Полив — це, перш за все спостереження: якщо рослина починає морщитися, це означає, що їй не вистачає вологи. Якщо ж навпаки Ви помічаєте, що вона стає м'якою або стебло темніє, значить Ви занадто часто поливаєте.

Вода для поливу повинна бути кімнатної температури, від холодної води рослина може за ніч скинути все листя і загнити. А занадто тепла вода в період спокою може викликати невчасне зростання. Кип'ячена вода не найкращий варіант поливу, в ній немає розчинених пухирців повітря. Тому підійде водопровідна, але їй потрібно дати час відстоятися (не менше доби).

Оскільки рослина любить сонячне світло, її потрібно ставити у добре освітленому місті, з температурою від 20°С.

Ідеальним місцем для її перебування буде південне, східне і західне вікно, але не північне.

Стебла рослин, які знаходяться на північному вікні витягуються, втрачаючи свою декоративність, цвітіння припиняється, і в кінці кінців настає загибель. Такий же результат можливий і для рослин, які довго перебувають далеко від вікна, в глибині кімнати, - пам'ятайте, що там вони будуть тільки повільно вмирати. Рослина в таких умовах може перебувати недовго (наприклад, на час приходу гостей, але в будь-якому випадку не більше ніж на два-три тижні), а після цього його все-таки треба поставити на вікно.

Правда, їх цілком можна вирощувати і на північному заході, якщо, наприклад, Ви живете на 5-15 поверсі або перед Вашим будинком немає інших висотних будинків. Північний Захід небезпечний тільки раптовою появою спекотного полуденного сонця, що може призвести до опіків на рослинах.

Слід також пам'ятати, що фіранки зі звичайної тюлі поглинають 20% світла. Злегка вкрите пилом скло затримує до 30% світла, а брудне - до 70%! Сукуленти можна і потрібно повертати, щоб вони не росли однобоко, витягаючись у напрямку до джерела світла (вікна); зміна орієнтації не впливає на настання періоду цвітіння.